12.04.2016 WARSZTATY ORAZ KONCERT ZESPOŁU KRESZENDO W RAMACH VII OLKUSKICH SPOTKAŃ Z PERKUSJĄ „OBLICZA PERKUSJI”.ZAPRASZAMY

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA W OLUSZU

OLKUSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE „PRO MUSICA”

zaprasza na

koncert i warsztaty w ramach VII OLKUSKICH SPOTKAŃ Z PERKUSJĄ „OBLICZA PERKUSJI”

12.04.2016 SALA WIDOWISKOWA MOK W OLKUSZU (ul.Francesco Nullo 29)

14.15 – 15.00 Warsztaty:”Praca sekcji rytmicznej w zespole jazzrockowym

15.30 KONCERT

                                                          Bkgx7Dt_C2FF4o6nOI5QvajmAzD2MGZJrX26BYqv8Bg

KRESZENDO

SZYMON KAMYKOWSKI – saksofony, JACEK KRÓLIK – gitara, ADAM NIEDZIELIN – instrumenty klawiszowe, GRZEGORZ PIĘTAK – gitara basowa, MAREK OLMA – perkusja, TOMAS SANCHEZ – instrumenty perkusyjne.

Zespół KRESZENDO powstał z inicjatywy pianisty Adama Niedzielina, który zaprosił do projektu znanych krakowskich muzyków: Marka Olmę ( perkusja ), Jacka Królika ( gitara ), Grzegorza Piętaka ( bas ), Leszka Szczerbę ( saksofon ). Ideą wspólnego muzykowania była chęć realizacji własnych pomysłów muzycznych, dających podstawę do improwizowania. Pomimo zaangażowania członków zespołu w inne projekty muzyczne ( Grzegorz Turnau, Brathanki, Formacja Nieżywych Schabuff, Pod Budą ), oraz licznych działań na różnych polach muzyki Kreszendo doprowadziło do nagrania swojej pierwszej płyty- „ Stało się ” wydanej w 2003 r. przez Sony Music Entertainment Polska. Ten materiał był kompilacją utworów osadzonych w nurcie fusion, jak i kompozycji o charakterze akustycznym. Gościnnie wystąpił z Kreszendo Marek Bałata, który zaśpiewał kompozycję „ Pastelowa ” do słów Basi Stępniak-Wilk. Płyta ta dała podstawę do zagrania wielu koncertów i ukształtowania stylistyki, oraz brzmienia zespołu. W 2007 roku Kreszendo nagrało drugą płytę „ Tu i teraz ”wydaną przez Fundację Poemat. Znalazły się na niej utwory w jednolitej, spójnej stylistyce, które wzbogacone zostały o partie nagrane przez zaproszonych, znakomitych artystów: Magda Steczkowska, Adam Bałdych, Jerzy Główczewski, Adam Wendt, Jakub Mietła, Edee Dee. Płyta ta była kolejnym impulsem do koncertowania. W tym czasie zespół miał okazję wystąpić w ramach Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego w Krakowie razem z legendarnym perkusistą Davidem Garibaldim ( Tower of Power ), oraz grającym na instr. perkusyjnych Hakimem Ludinem.

 

tomas percusion 2

 

Tomas Celis Sanchez

Artysta mieszkający od osiemnastu lat w Polsce, grający na instrumentach perkusyjnych. Urodził się w Moloacan /Meksyk/. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Meksyku w klasie kontrabasu. Jednak dzięki kubańskim korzeniom ze strony ojca, to miłość do tradycyjnej kubańskiej muzyki perkusyjnej pokierowała dalszą jego karierą. Trudno zliczyć współpracę artystyczną, kiedy w studiu i na estradzie występował wspólnie z muzykami sceny popowej, folkowej, jazzowej i rockowej.

Artysta – to niezwykle ceniony sideman, znany m.in. ze współpracy z Ewą Urygą i Krzysztofem Ścierańskim. Nagrywał płyty z takimi gwiazdami polskiej estrady jak: Raz Dwa Trzy, Anna Maria Jopek, Justyna Steczkowska i Ewa Bem. Jest zapraszany do udziału w najważniejszych europejskich festiwalach jazzowych tj: Ingolstadt Jazz Tage /Niemcy/, International Jazz & Blues Festival, Kikinda /Serbia/. Koncertował w Instytucie Polskim w Lipsku /Niemcy/ oraz podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach /Czechy/.

ZAPRASZAMY!!! WSTĘP WOLNY!!!

Rozmiar czcionki
KONTRAST