OBLICZA PERKUSJI

Festiwal Oblicza Perkusji, czyli olkuskie spotkania z perkusją, powstał w 2010 roku z inicjatywy Bartłomieja Szczepańskiego, nauczyciela perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Olkuszu.

Festiwal ma na celu przybliżać młodym perkusistom różnorodność oraz możliwości wykonawcze instrumentów perkusyjnych, inspirować do nauki i gry na instrumencie. Ma też za zadanie promować w środowisku olkuskim nowe obszary muzyczne.

PSM I stopnia oraz OTM, działające przy szkole, co roku zapraszają znakomitych perkusistów wraz z ich zespołami. Przed każdym koncertem odbywają się warsztaty perkusyjne. Od 2014 roku integralną częścią festiwalu jest konkurs perkusyjny-„Młody Perkusista”,w którym biorą udział uczniowie klas perkusji z całej Polski.

W poprzednich latach gośćmi festiwalu byli wspaniali perkusiści m.in. Jan Pilch, Wojciech Fedkowicz, Artur Malik, Krzysztof Przybyłowicz, Bernard Maseli, Tomasz  Grochot, Łukasz Żyta, Frank Parker, Tomasz Sanchez, Marek Olma.

Oblicza_2010 Oblicza_2011 Oblicza_2012 Oblicza_2013 Oblicza_2014Plakat_2015Oblicza_plakat_01Oblicza_Perkusji_2017_Plakat

 

Plakat_2018

Rozmiar czcionki
KONTRAST